Strona używa cookies (ciasteczek) w celu zbierania danych statystycznych. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    [Zamknij]
:: Ogłoszenia

2019-05-04

Podobny obraz


Serdecznie dziękuję Ks. dr Jackowi Kucharskiemu za udostępnienie tekstu kazania wygłoszonego na pogrzebie ŚP ks kan. Henryka Pachucego. więcej


2019-04-22

WIELKI PIĄTEK


Droga Krzyżowa, godz. 17:30

Liturgia Wielkiego Piątku, godz. 18:00


Mając więc arcykapłana wielkiego, który przeszedł przez niebiosa, Jezusa, Syna Bożego, trwajmy mocno w wyznawaniu wiary. Nie takiego bowiem mamy arcykapłana, który by nie mógł współczuć naszym słabościom, lecz doświadczonego we wszystkim na nasze podobieństwo, z wyjątkiem grzechu. Przybliżmy się więc z ufnością do tronu łaski, abyśmy otrzymali miłosierdzie i znaleźli łaskę dla uzyskania pomocy w stosownej chwili. Z głośnym wołaniem i płaczem za dni ciała swego zanosił On gorące prośby i błagania do Tego, który mógł Go wybawić od śmierci, i został wysłuchany dzięki swej uległości. A chociaż był Synem, nauczył się posłuszeństwa przez to, co wycierpiał. A gdy wszystko wykonał, stał się sprawcą zbawienia wiecznego dla wszystkich, którzy Go słuchają.
(Hbr 4,14-16;5,7-9)

(J 18,1-19,42)

Opis Męki naszego Pana Jezusa Chrystusa według Świętego Jana, czytają ministranci - lektorzy w składzie:

Kacper Kęska – słowa Chrystusa
Piotr Seredyn – słowa Ewangelisty
Mateusz Pawliczak – słowa innych osób pojedynczych
Karol Ostrowski – słowa kilku osób lub tłumu


ADORACJA
Zapraszam Parafian do adoracji według następującej propozycji:(więcej)Dekoracja Grobu PańskiegoDekoracja Grobu Pańskiego w tym roku nawiązuje do 80 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej to też kolorystyka utrzymana w tonacji barw narodowych. Najświętszy Sakrament umieszczony w centrum dekoracji podkreśla centralną obecność Boga w życiu Narodu polskiego. I w Imię tego samego Boga byliśmy i jesteśmy w stanie przebaczyć sobie i innym. Miejsce przechowywania Najświętszego Sakramentu (ciemnica), w dominującym kolorze czerwonym podkreśla przelaną krew i wskazuje, na ogromny ból czasu wojny jakim były obozy koncentracyjne, stąd Najświętszy Sakrament za kratą, drutami. Łańcuch, który oplata wszystkie poziomy dekoracji, podkreśla skrępowanie wolności człowieka. Ten sam łańcuch przechodzący przez symbole męki Chrystusowej: gwoździe, młotek, drewno w kierunku kratek konfesjonału, podpowiadają niezawodną nadzieję na poprawę, dają mocną wiarę w Chrystusowy pokój i sprawiedliwość, pewną i prawdziwą miłość aż po krzyż.2019-04-22

WIELKI CZWARTEKMsza Wieczerzy Pańskiej, godz. 18:00


Ja otrzymałem od Pana to, co wam przekazałem, że Pan Jezus tej nocy, kiedy został wydany, wziął chleb i dzięki uczyniwszy połamał i rzekł: To jest Ciało moje za was wydane. Czyńcie to na moją pamiątkę! Podobnie, skończywszy wieczerzę, wziął kielich, mówiąc: Ten kielich jest Nowym Przymierzem we Krwi mojej. Czyńcie to, ile razy pić będziecie, na moją pamiątkę! Ilekroć bowiem spożywacie ten chleb albo pijecie kielich, śmierć Pańską głosicie, aż przyjdzie.
(1 Kor 11,23-26)

ADORACJA
Zapraszam Parafian do adoracji według następującej propozycji:(więcej)

2019-04-18

NIEDZIELA PALMOWA

Opis Męki naszego Pana Jezusa Chrystusa według Świętego Łukasza, czytają ministranci - lektorzy w składzie:

Kacper Kęska – słowa Chrystusa
Piotr Seredyn – słowa Ewangelisty
Mateusz Pawliczak – słowa innych osób pojedynczych
Karol Ostrowski – słowa kilku osób lub tłumu

Łk 22, 14 – 23, 56I przyprowadzili je do Jezusa, a zarzuciwszy na nie swe płaszcze, wsadzili na nie Jezusa. Gdy jechał, słali swe płaszcze na drodze. Zbliżał się już do zboczy Góry Oliwnej, kiedy całe mnóstwo uczniów zaczęło wielbić radośnie Boga za wszystkie cuda, które widzieli. I mówili głosem donośnym:

«Błogosławiony Król,
który przychodzi w imię Pańskie.
Pokój w niebie
i chwała na wysokościach».

(Łk 19, 28-40)


6. Niedziela Wielkiego Postu 14.04.2019r. Ogłoszenia duszpasterskie.

Niedziela Palmowa

Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej rozpoczyna Wielki Tydzień a w nim Triduum Paschalne.

Wielki Czwartek, Liturgia Mszy Św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00

Wielki Piątek, Liturgię wielkopiątkową rozpoczniemy drogą krzyżową o godz. 17:30, a o godz. 18:00 Liturgia, po zakończeniu modlitw Wielkiego Piątku - Gorzkie Żale (trzy części).

W Wielką Sobotę, Liturgia Paschalna o godz. 19:00, bardzo proszę o przyjście na tę liturgię ze świecami.

Adoracja w Wielki Czwartek do godz. 20:00 a w Wielki Piątek i Sobotę do godz. 21:00, Młodzież z naszej scholi parafialnej zaprasza w piątek i sobotę na adorację o godz. 20:00, zakończoną Koronką do Miłosierdzia Bożego.

Zapraszam Parafian do adoracji według następującej propozycji:

Wielki Piątek;

1). od 13:00 do 14:00 ul. 11-Listopada od nr 150 do nr 70 i ul Południowa;

2). od 14:00 do 15:00 ul. 11-Listopada nr 69 do nr 1 i ul. Benedyktynów;

3). od 15:00 do 16:00 Rynek;

4). od 16:00 do 17:00 ul Kąt i ul. Paryż.

Wielka Sobota;

1). od 14:00 do 15:00 Jesionka i Działki;

2). od 15:00 do 16:00 ul. Kozienicka (strona prawa);

3). od 16:00 do 17:00 ul. Kozienicka (strona lewa);

4). od 17:00 do 18:00 ul Polna i Szkolna. 

Błogosławieństwo pokarmów, Wielka Sobota godz. 9:00; 10:00; i 11:00.

Spotkania LSO ministrantów czwartek, piątek i sobota godz. 11:00

Do chorych pojadę jutro w Wielki Poniedziałek od godz. 9:00.

Dziękuję za ofiary na tacę, które będą przeznaczona jest na kwiaty do Grobu Pańskiego. Ofiary z Wielkiego Piątku są przeznaczone na utrzymanie grobu pańskiego w Jerozolimie. Za wszelkie ofiary i gesty życzliwości, Bóg zapłać.

Dziękuję za piękne i pełne pietyzmu, posprzątanie naszej świątyni. Dalej serdeczne proszę o posprzątanie kościoła, i tak: na 20 kwietnia tj. Wielka Sobota, na godz. 12:00 zapraszam mieszkańców z ul. Kąt od państwa Wojewódków do Państwa Szewczyków. A na 27 kwietnia zapraszam mieszkańców z ul. Rynek od państwa Twardowskich do państwa Brodowskich.

W Tygodniku „Gość Niedzielny” obszerne objaśnienia Liturgii Triduum Paschalnego.”

Intencje mszalne.

Szanownym Solenizantom, drogim Jubilatom obchodzącym swoje rocznice tego tygodnia składam serdeczne życzenia, Życzenia mocy Ducha Św. i mądrości kieruję do uczennic i uczniów klas ósmych, którzy będą zdawać egzaminy ósmoklasisty bardzo się cieszę, że w naszej szkole nie ma żadnych problemów i zakłóceń w tej materii.

>>> Strona główna2019-04-03

REKOLEKCJE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
ZE SZKOŁY W SIECIECHOWIE