Strona używa cookies (ciasteczek) w celu zbierania danych statystycznych. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    [Zamknij]
:: Ogłoszenia

2019-05-18

III NIEDZIELA WIELKANOCNA
Znalezione obrazy dla zapytania cudowny połów ryb

A gdy ranek zaświtał, Jezus stanął na brzegu. Jednakże uczniowie nie wiedzieli, że to był Jezus. A Jezus rzekł do nich: ”Dzieci, czy nie macie nic do jedzenia?”. Odpowiedzieli Mu: ”Nie”. On rzekł do nich: ”Zarzućcie sieć po prawej stronie łodzi, a znajdziecie”. Zarzucili więc i z powodu mnóstwa ryb nie mogli jej wyciągnąć. Powiedział więc do Piotra ów uczeń, którego Jezus miłował: ”To jest Pan!”. Szymon Piotr, usłyszawszy, że to jest Pan, przywdział na siebie wierzchnią szatę, był bowiem prawie nagi, i rzucił się w morze. Reszta uczniów dobiła łodzią, ciągnąc za sobą sieć z rybami.
(J 21.4-8)


XI. Ogólnopolski Tydzień Biblijny oraz III. Narodowego Czytania Pisma Świętego


Znalezione obrazy dla zapytania niedziela biblijna 2019Podobny obraz

Komunikat dotyczący obchodów
XI. Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego
oraz III. Narodowego Czytania Pisma Świętego

W dniach: od 5 do 11 maja br., we wszystkich kościołach naszej Ojczyzny, pod patronatem Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II, przeżywamy XI Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Jego hasłem są natchnione słowa z Pierwszego Listu św. Piotra Apostoła: „Głosili Ewangelię mocą Ducha Świętego”.

Tydzień Biblijny rozpoczyna w niedzielę 5 maja br., trzecie Narodowe Czytanie Pisma Świętego, które tak swoim hasłem jak i wybranymi do lektury tekstami z Ewangelii według św. Jana nawiązuje do 40. rocznicy pierwszej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski. Na jej początku Papież wołał na Placu Zwycięstwa w Warszawie do Boga dziejów: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi!”.

Gorąco zachęcam, aby ten czas zaowocował naszym odnowionym zapałem do indywidualnego i wspólnotowego pochylania się nad Biblią. Niech lektura Ewangelii czytana w mocy Ducha Świętego daje siłę do składania każdego dnia świadectwa o Chrystusie Zmartwychwstałym.

Na przepełnione obecnością i mocą Ducha Świętego przeżywanie Niedzieli i Tygodnia Biblijnego oraz Trzeciego Narodowego Czytania Pisma Świętego indywidualne, w rodzinach, w grupach biblijnych istniejących pod patronatem Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II w naszej diecezji, udzielam pasterskiego błogosławieństwa.

Biskup Henryk Tomasik


– Myśląc o Bożym teraz młodych – jak mówi Ojciec Święty Franciszek – zapraszamy młodzież z całej Diecezji na wielkie święto młodości, którym staną się Diecezjalne Dni Młodych. – zaprasza bp Henryk Tomasik. DDM odbędą się w dniach 14-16 czerwca br. w Muzeum Wsi Radomskiej. Oto tekst zaproszenia:

Drodzy Siostry i Bracia,

Ojciec Święty Franciszek rozpoczynając posynodalną Adhortację Apostolską skierowaną do młodych i całego Ludu Bożego, napisał: Chrystus żyje. (…) On żyje i chce, abyś żył! [CV 1]. Myśląc o Bożym teraz młodych – jak mówi Ojciec Święty Franciszek – zapraszamy młodzież z całej Diecezji na wielkie święto młodości, którym staną się Diecezjalne Dni Młodych, trwające w dniach 14-16 czerwca br.

Program Dni Młodych zawiera spotkania modlitewne, konferencje, świadectwa, wieczorne spotkania w kościele, warsztaty i zajęcia rekreacyjne. Nasz wspólny czas ubogacą występy zespołów muzycznych. Wystąpią: Łukasz Wieczny Wieczorek, Jak Najbardziej, Good God, Full Power Spirit.

Uczestnicy Dni Młodych będą mogli wziąć udział w 19. warsztatach tematycznych, m.in.: filmowych, fotograficznych, gier i zabaw rekreacyjnych, kulinarnych, liturgicznych, medycznych, muzycznych, perkusyjnych, tanecznych, wokalnych, wolontariatu, teatralnych, motywacyjno – profilaktycznych. Podczas trzydniowego spotkania będą także realizowane projekty: „Znajdź pomysł na siebie”, kurs pierwszej pomocy oraz kurs samoobrony oraz wiele innych wydarzeń, na które złożą się m.in.: pokaz filmowy, przedstawienie teatralne, gra miejska – rywalizacja grup oraz spotkania z ciekawymi gośćmi.

W przepięknym drewnianym kościele pw. św. Doroty nieprzerwanie będzie można adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Centralnym zaś punktem każdego dnia będzie Eucharystia i Uwielbienie.

Serdecznie zapraszam młodzież całej Diecezji, a szczególnie te osoby, które w tym roku przystępują do Sakramentu Bierzmowania. Serdecznie zapraszam do udziału w Dniach Młodych także księży, siostry zakonne, katechetów i opiekunów świeckich z grupami młodzieży.

Z pasterskim błogosławieństwem

Biskup Henryk Tomasik Biskup Radomski2019-05-04

Nabożeństwo do Najświętszej Maryi Panny

W miesiącu maj zapraszamy na tradycyjne i piękne nabożeństwa majowe,
niedziela g. 15:30; pozostałe dni g. 16:30

Maj jest w Kościele miesiącem szczególnie poświęconym czci Matki Bożej. Słynne „majówki” – nabożeństwa, odprawiane wieczorami w kościołach, przy grotach, kapliczkach i przydrożnych figurach, na stałe wpisały się w krajobraz Polski. Jego centralną częścią jest Litania Loretańska Początków tego nabożeństwa należy szukać w pieśniach sławiących Maryję Pannę znanych na Wschodzie już w V wieku. Na Zachodzie poświęcenie majowego miesiąca Matce Bożej pojawiło się dopiero na przełomie XIII i XIV w., dzięki hiszpańskiemu królowi Alfonsowi X. Zachęcał on by wieczorami gromadzić się na wspólnej modlitwie przed figurami Bożej Rodzicielki. Litania Loretańska, która jest główną częścią nabożeństw majowych, powstała prawdopodobnie już w XII w. we Francji. Zebrane wezwania sławiące Maryję Pannę zatwierdził 11 czerwca 1587 r. papież Sykstus V. Swoją nazwę zawdzięcza włoskiej miejscowości Loreto, gdzie była niezwykle popularna. Ponieważ często modlący się dodawali do niej własne wezwania, w 1631 r. Święta Kongregacja Obrzędów zakazała dokonywania w tekście samowolnych zmian.

https://ekai.pl/nabozenstwa-majowe-znaczenie-tradycja-i-wspolczesnosc-2/

>>> Strona główna2019-05-04

Podobny obraz


Serdecznie dziękuję Ks. dr Jackowi Kucharskiemu za udostępnienie tekstu kazania wygłoszonego na pogrzebie ŚP ks kan. Henryka Pachucego. więcej


2019-04-22

WIELKI PIĄTEK


Droga Krzyżowa, godz. 17:30

Liturgia Wielkiego Piątku, godz. 18:00


Mając więc arcykapłana wielkiego, który przeszedł przez niebiosa, Jezusa, Syna Bożego, trwajmy mocno w wyznawaniu wiary. Nie takiego bowiem mamy arcykapłana, który by nie mógł współczuć naszym słabościom, lecz doświadczonego we wszystkim na nasze podobieństwo, z wyjątkiem grzechu. Przybliżmy się więc z ufnością do tronu łaski, abyśmy otrzymali miłosierdzie i znaleźli łaskę dla uzyskania pomocy w stosownej chwili. Z głośnym wołaniem i płaczem za dni ciała swego zanosił On gorące prośby i błagania do Tego, który mógł Go wybawić od śmierci, i został wysłuchany dzięki swej uległości. A chociaż był Synem, nauczył się posłuszeństwa przez to, co wycierpiał. A gdy wszystko wykonał, stał się sprawcą zbawienia wiecznego dla wszystkich, którzy Go słuchają.
(Hbr 4,14-16;5,7-9)

(J 18,1-19,42)

Opis Męki naszego Pana Jezusa Chrystusa według Świętego Jana, czytają ministranci - lektorzy w składzie:

Kacper Kęska – słowa Chrystusa
Piotr Seredyn – słowa Ewangelisty
Mateusz Pawliczak – słowa innych osób pojedynczych
Karol Ostrowski – słowa kilku osób lub tłumu


ADORACJA
Zapraszam Parafian do adoracji według następującej propozycji:(więcej)Dekoracja Grobu PańskiegoDekoracja Grobu Pańskiego w tym roku nawiązuje do 80 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej to też kolorystyka utrzymana w tonacji barw narodowych. Najświętszy Sakrament umieszczony w centrum dekoracji podkreśla centralną obecność Boga w życiu Narodu polskiego. I w Imię tego samego Boga byliśmy i jesteśmy w stanie przebaczyć sobie i innym. Miejsce przechowywania Najświętszego Sakramentu (ciemnica), w dominującym kolorze czerwonym podkreśla przelaną krew i wskazuje, na ogromny ból czasu wojny jakim były obozy koncentracyjne, stąd Najświętszy Sakrament za kratą, drutami. Łańcuch, który oplata wszystkie poziomy dekoracji, podkreśla skrępowanie wolności człowieka. Ten sam łańcuch przechodzący przez symbole męki Chrystusowej: gwoździe, młotek, drewno w kierunku kratek konfesjonału, podpowiadają niezawodną nadzieję na poprawę, dają mocną wiarę w Chrystusowy pokój i sprawiedliwość, pewną i prawdziwą miłość aż po krzyż.2019-04-22

WIELKI CZWARTEKMsza Wieczerzy Pańskiej, godz. 18:00


Ja otrzymałem od Pana to, co wam przekazałem, że Pan Jezus tej nocy, kiedy został wydany, wziął chleb i dzięki uczyniwszy połamał i rzekł: To jest Ciało moje za was wydane. Czyńcie to na moją pamiątkę! Podobnie, skończywszy wieczerzę, wziął kielich, mówiąc: Ten kielich jest Nowym Przymierzem we Krwi mojej. Czyńcie to, ile razy pić będziecie, na moją pamiątkę! Ilekroć bowiem spożywacie ten chleb albo pijecie kielich, śmierć Pańską głosicie, aż przyjdzie.
(1 Kor 11,23-26)

ADORACJA
Zapraszam Parafian do adoracji według następującej propozycji:(więcej)

« Strona 39 z 40 »

Liczba odwiedzin dziś: 43
Liczba odwiedzin w tym miesiącu: 1147
Liczba wszystkich odwiedzin: 645545
 
© 2013