Strona używa cookies (ciasteczek) w celu zbierania danych statystycznych. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    [Zamknij]
:: Ogłoszenia

2020-11-21

102. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
MszA Św. w int. Ojczyzny o godz. 11:00.

Znalezione obrazy dla zapytania Godło polski

Modlitwa za Ojczyznę ks. Piotra Skargi

Boże, Rządco i Panie narodów,

z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać,
a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej,
błogosław Ojczyźnie naszej, by Tobie zawsze wierna,
chwałę przynosiła Imieniowi Twemu
a syny swe wiodła ku szczęśliwości.

Wszechmogący wieczny Boże,
spuść nam szeroką i głęboką miłość ku braciom
i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej,
byśmy jej i ludowi Twemu,
swoich pożytków zapomniawszy,
mogli służyć uczciwie.

Ześlij Ducha Świętego na sługi Twoje,
rządy kraju naszego sprawujące,
by wedle woli Twojej ludem sobie powierzonym
mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować.

Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen

2020-11-21

31. Niedziela Zwykła. 01.11.2020r. Ogłoszenia duszpasterskie.

Bardzo dziękuję za obecność na nabożeństwach różańcowych i Mszy św.

W poniedziałek 2 listopada, we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Msze święte o godz. 7:30; 9.00; 11.00. Po sumie modlitwa za zmarłych podanych w wypominkach jednorazowych. A od wtorku modlitwa różańcowa z wspominkami o godz. 16:30, wypominkami będziemy się modlić do 7 listopada.

W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek o godz. 16:30 wystawienie i spowiedź w czasie modlitwy różańcowej, bardzo proszę KŻR o poprowadzenie modlitwy różańcowej. Również w pierwszą sobotę miesiąca proszę KŻR o prowadzenie nabożeństwa Różańcowego.

Od l do 30 listopada można uzyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące. Warunkiem jest: pomodlić się za zmarłych, (odmówić Ojcze nasz i Wierzę w Boga), będąc w stanie łaski uświęcającej uczestniczyć we Mszy świętej, przyjąć komunię świętą i ofiarować ją za zmarłych.

>>> Strona główna2020-11-21


Różaniec modlitwa różańcowa tajemnice różańca świętegoODMAWIAJCIE RÓŻANIEC - Parafia w Kadzidle

28. Niedziela Zwykła. 11.10.2020r. Ogłoszenia duszpasterskie.

Najbliższe tygodnie będą czasem porządkowania grobów naszych bliskich na cmentarzach. Wiemy, że dla chrześcijanina najistotniejsze znaczenie ma modlitwa za zmarłych i pomoc w osiągnięciu zbawienia naszym siostrom i braciom. Pamiętamy także, iż groby są miejscem szczególnego poszanowania a prawo kanoniczne i państwowe chronią miejsca spoczynku zmarłych. Dbając o groby musimy jednak pamiętać o konsekwencjach naszych czynów dla otoczenia. Każdy wie, jak wiele odpadów wytwarzamy w domach. Niektórych nie da się pominąć, ale wiele z nich jest wynikiem nawyków, które możemy zmienić. Dlatego prosimy o odpowiedzialność i ograniczenie, a może wręcz rezygnację ze składania na cmentarzach sztucznych wiązanek. Ich wytworzenie a także utylizacja – recykling, obciążają środowisko. Wskazana jest także nasza rozwaga w doborze oraz ilości zapalanych zniczy, które chcemy by były znakiem modlitwy za zmarłych, ale nie powinny zatruwać powietrza, czy generować kolejnych ton śmieci. Zastanówmy się nad naszym działaniem już teraz, a nie dopiero we Wszystkich Świętych, czy w kolejne listopadowe dni, dziwiąc się, czy wręcz oburzając na widok przepełnionych pojemników i stert śmieci. Troska o przyrodę powinna być częścią stylu naszego życia. Jak stwierdza Papież Franciszek, musi się rodzić świadomość życia we wspólnym domu.


Organy w diecezji

Organy w kościele parafialnym w Sieciechowie w swojej historii nie miały szczęścia w do tego, by odzyskać sprawność. Najpierw przez długie poszukiwanie sponsorów jak i wykonawców, potem przez zmiany ks. Proboszczów. W 2004 roku ks. Proboszcz Jerzy Kłusek powziął decyzję o remoncie, ale trzeba było czekać na ks. Adama Kaszubę, by pomysł zaczął się realizować i wreszcie, by jego następca ks. Tomasz Kośla zakończył dzieło. Remont trwał od 18.06.2018 do 15.11.2019. i ostatecznie został komisyjnie odebrany przez Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Warszawie Delegatury Radomskiej. Organy zbudowane zostały w 1911 roku przez nieznanego budowniczego Mają 10 głosów choć realnie jest ich 8, jeden manuał (51 klawiszy) i klawiaturę nożną (20 klawiszy), trakturę mechaniczną, wiatrownice klapowo zasuwowe. magazynowy miech dwufałdowy z podawaczem i dmuchawę elektryczną. Stan zachowania instrumentu był fatalny. Bardzo liczne uszkodzenia mechaniczne i biologiczne, niewydolny miech i dmuchawa, uszkodzona traktura. W najgorszym stanie były piszczałki tak drewniane, jak im metalowe. O stanie organów świadczą fotografie zrobione przed remontem. Generalny remont przeprowadził Andrzej Guziak z Zakopanego. Wymieniono dmuchawę elektryczną, zamontowano nowy miech, zmodernizowano instalację elektryczną, dokonano kompletnej restauracji kontuaru i klawiatur manuałowej i nożnej. Najwięcej pracy wymagała konserwacja drewna w organach  zwłaszcza wiatrownic. Wiatrownice i piszczałki tak drewniane jak i metalowe zostały zdemontowane i wywiezione do zakładu organmistrzowskiego i tam były naprawiane i konserwowane. Wykonano nowe piszczałki prospektowe. Przeprowadzono jeszcze wiele napraw i modernizacji, które są wymienione w poremontowym protokole odbioru np. wykonanie nowych porcelanowych tabliczek registrowych, zainstalowanie oświetlenia pulpitu i klawiatury nożnej, czy wykonanie nowej ławy z regulacją wysokości. Organy zostały zintonowane i wystrojone. Chwała wykonawcy remontu, podziękowania ofiarodawcom. Niech organy służą Bogu na chwałę, a wiernym ku pożytkowi.

„Biuletyn muzyczny” Nr (211) Październik 2020, Dla Organistów Diecezji Radomskiej. Pismo Komisji ds. Muzyki i Śpiewu Kościelnego Kurii Diecezji Radomskiej. Redakcja: Komisja ds. Muzyki i Śpiewu Kościelnego Kurii Diecezji Radomskiej. Skład komputerowy: ks. W. Szary.

Prześladowanie chrześcijan w Chinach - RadioMaryja.pl


>>> Strona główna2020-10-24


APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI PRZED UROCZYSTOŚCIĄ  WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH - Parafia pw. Świętego Pawła Apostoła

APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI

 PRZED UROCZYSTOŚCIĄ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Zbliża się dzień 1 listopada, a wraz z nim Uroczystość Wszystkich Świętych i jedna z piękniejszych polskich tradycji nawiedzania cmentarzy, pamięci i modlitwy za zmarłych.

Miarą naszej kultury duchowej jest między innymi zdolność pamiętania o tych, którzy odeszli do wieczności. Dlatego, tego dnia miliony Polaków nawiedzają każdego roku groby swoich bliskich, dowodząc tego, że ludzka miłość nie kończy się razem ze śmiercią.

W tym roku jednak znajdujemy się w nadzwyczajnej sytuacji pandemii i dużego wzrostu zakażeń koronawirusem. W trosce o życie i zdrowie naszych rodaków apeluję o rozłożenie nawiedzania grobów na dni poprzedzające 1 listopada oraz dni następujące po tej uroczystości.

Apeluję również do osób starszych, aby w tym roku odłożyły nawiedzanie cmentarzy i zostały bezpiecznie w domach, wyrażając swoją pamięć poprzez wierną modlitwę.

W związku z nałożonymi przez władze państwowe ograniczeniami sanitarnymi, dotyczącymi liczby uczestników zgromadzeń religijnych, w wielu diecezjach w Polsce zostały ogłoszone dyspensy od obowiązku udziału we Mszach Świętych niedzielnych i święta nakazane. Można z nich skorzystać również w Uroczystość Wszystkich Świętych. W tej wyjątkowej sytuacji, zamiast modlitwy w kościołach i na cmentarzach, łączmy się duchowo ze wspólnotą wiernych poprzez modlitwę w domu oraz za pośrednictwem radia i telewizji.

W tym trudnym czasie, otaczam wszystkich Polaków modlitwą, za wstawiennictwem świętych patronów naszej Ojczyzny.

 

Stanisław Gądecki Arcybiskup Metropolita Poznański Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE)VII Pielgrzymka Sieciechów - Wysolkie Koło
2020-10-03


Wszystkim uczestnikom VII Pielgrzymki do Wysokiego Koła - bardzo dziękuję za ten dar modlitwy. Mocne podziękowania dla porządkowych i obsługi technicznej.


« Strona 39 z 52 »

Liczba odwiedzin dziś: 85
Liczba odwiedzin w tym miesiącu: 85
Liczba wszystkich odwiedzin: 706624
 
© 2013