Strona używa cookies (ciasteczek) w celu zbierania danych statystycznych. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    [Zamknij]
:: Ogłoszenia

2021-03-27

Komunikat

w związku z kolejnym ograniczeniem

liczby uczestników zgromadzeń liturgicznych.

(do 15 osób)

Drodzy Parafianie, w związku z nowymi zaleceniami co do ilości wiernych w naszej świątyni (do 15 osób), na Mszy Świętej. Z dniem 29 marca 2021 roku, wydaje się być stosowne aby na Eucharystii, były osoby związane z zamówioną intencją Mszy Świętej, rodzina, bliscy znajomi oraz osoby, które ze względu na stan zdrowi nie mogą całą Mszę Św. trwać w pozycji stojącej.

Pozostali wierni zachowując dystans 1,5-metrowy, mogą uczestniczyć w Mszy Św. na zewnątrz kościoła, stosując zasłanianie ust i nosa.

Ta zasada dotyczy również innych zgromadzeń liturgicznych. (Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale, pogrzeb, ...).

Bardzo gorąco proszę aby dostosować się do tych nowych zaleceń. Rozumiem, że jest to bardzo duże utrudnienie i wyrzeczenie. Niemniej ośmielam się prosić Was o tę postawę miłosierdzia względem innych i siebie.

Z serca Wam błogosławię – Proboszcz, ks. Tomasz.2021-03-27

PARAFIALNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

W niedzielę tj. 21.03.2021 rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne, które będzie prowadził ks. Paweł Męcina wikariusz parafii Brzóza.

Niedziela 21.03.2021

7:30 Msza Św. z nauką rekolekcyjną.

9:00 Msza Św. z nauką rekolekcyjną.

11:00 Msza Św. z nauką rekolekcyjną.

Środa 24.03.2021

17:00 Msza Św. z homilią rekolekcyjną.

Czwartek 25.03.2021

16:00-17:00 Spowiedź wielkopostna.

17:00 Msza Św. z homilią rekolekcyjną.

Piątek 26.03.2021

16:30 Droga Krzyżowa. Zakończenie rekolekcji.2021-03-20

Święty Józef Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny

Uroczysta Msza Św. z zawierzeniem rodzin św. Józefowi,
piątek godzina 17:00.

Do Ciebie, św. Józefie, uciekamy się w naszej niedoli. Wezwawszy pomocy Twej Najświętszej Oblubienicy, z ufnością również błagamy o Twoją opiekę. Przez miłość, która Cię łączyła z Niepokalaną Dziewicą Bogarodzicą, i przez ojcowską Twą troskliwość, którą otaczałeś Dziecię Jezus, pokornie błagamy: wejrzyj łaskawie na dziedzictwo, które Jezus Chrystus nabył Krwią swoją i swoim potężnym wstawiennictwem i dopomóż nam w potrzebach naszych. Opatrznościowy Stróżu Bożej Rodziny, czuwaj nad wybranym potomstwem Jezusa Chrystusa. Oddal od nas, ukochany Ojcze, wszelką zarazę błędu i zepsucia. Potężny Wybawco nasz, przybądź nam łaskawie z niebiańską pomocą w tej walce z mocami ciemności, a jak niegdyś uratowałeś Dziecię Jezus z niebezpieczeństwa, które groziło Jego życiu, tak teraz broń świętego Kościoła Bożego od wrogich zasadzek i od wszelkiej przeciwności. Otaczaj każdego z nas nieustanną opieką, abyśmy za Twoim przykładem i Twoją pomocą wsparci - mogli żyć świątobliwie, umrzeć pobożnie i osiągnąć wieczną szczęśliwość w niebie. Amen.

4. Niedziela Wielkiego Postu 14.03.2021r. Ogłoszenia duszpasterskie.

W piątek Uroczystość Św. Józefa oblubieńca NMP.

Dziękuję za otwartość na czas czynienia dzieł miłosierdzia oraz za wspieranie modlitwą i ofiarami renowację ołtarza Matki Bożej z Dzieciątkiem Jezus.

Intencje Mszy Św.2021-03-13

Wielki Post to, wewnętrzna przemiana serca w pryzmacie Bożego Miłosierdzia. Czas bycia dla Boga, przy Bogu, dla człowieka i z człowiekiem. Rezygnacja z tego co przyjemne by powstająca w ten sposób pustka była wypełniona przez Boga. W darze błogosławionego czasu dla grzesznego człowieka, podejmujemy: modlitwę, post i jałmużnę by nagrodę mieć u Boga, nie u ludzi.


Duch wyprowadził Jezusa na pustynię. Czterdzieści dni przebył na pustyni, kuszony przez szatana. Żył tam wśród zwierząt, aniołowie zaś Mu usługiwali. Po uwięzieniu Jana przyszedł Jezus do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: „Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”


2021-02-20

ŚRODA POPIELCOWA

Znalezione obrazy dla zapytania: sroda popielcowa

6. Niedziela Zwykła 14.02.2021r. Ogłoszenia duszpasterskie.

W piątek o godz. 16:30 Droga Krzyżowa, następnie Msza Św. Bardzo serdecznie zapraszam dzieci i młodzież aby na to nabożeństwo przyjść z małymi krzyżykami, które będą podkreślały naszą miłość do krzyża Chrystusowego, szczególnie proszę o to najmłodszych, niemniej każdego zachęcam do przyjścia z krzyżem.

W niedzielę (21.02. br.) po Mszy Św. o godz. 11:00 Nabożeństwo Gorzkich Żali.

Bardzo dziękuję grupie modlitewnej KŻR za nocą adorację Najświętszego Sakramentu w Jedlni. Ukłony podziękowań dla zaangażowanych w organizację dowozu i odwozu adorujących.« Strona 2 z 21 »

Liczba odwiedzin dziś: 33
Liczba odwiedzin w tym miesiącu: 5595
Liczba wszystkich odwiedzin: 385772
 
© 2013