Strona używa cookies (ciasteczek) w celu zbierania danych statystycznych. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    [Zamknij]
:: Ogłoszenia

2022-09-03


Gdy Jezus przyszedł do domu pewnego przywódcy faryzeuszów, aby w szabat spożyć posiłek, oni Go śledzili. Potem opowiedział zaproszonym przypowieść, gdy zauważył, jak sobie pierwsze miejsca wybierali. Tak mówił do nich:

«Jeśli cię ktoś zaprosi na ucztę, nie zajmuj pierwszego miejsca, by przypadkiem ktoś znamienitszy od ciebie nie był zaproszony przez niego. Wówczas przyjdzie ten, kto was obu zaprosił, i powie ci: „Ustąp temu miejsca”, a wtedy musiałbyś ze wstydem zająć ostatnie miejsce. Lecz gdy będziesz zaproszony, idź i usiądź na ostatnim miejscu. A gdy przyjdzie ten, który cię zaprosił, powie ci: „Przyjacielu, przesiądź się wyżej”. I spotka cię zaszczyt wobec wszystkich współbiesiadników. Każdy bowiem, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się uniża, będzie wywyższony».

Łk 14,7-14

 

22. Niedziela Zwykła. 28.08.2022r. Ogłoszenia duszpasterskie.

Wielkość człowieka była i zawsze będzie znaczona umiejętnością pokornego dawania z siebie. Dziękuje za każdy dzień dobrowolnej abstynencji i zachęcam do podejmowania tego zadania i daru.

1 września w czwartek, rozpoczęcie nowego roku szkolnego, o godz. 8:20 Msza św. dziękczynno błagalna w intencji dyrekcji, nauczycieli, wychowawców, pracowników szkoły, rodziców dzieci i młodzieży. Proszę i przypominam o skorzystaniu z sakramentu pokuty w ciągu obecnego tygodnia. To zadanie serdecznie kładę na serca rodziców.

W czwartek będziemy obchodzić 83. rocznicę wybuchu II wojny światowej.

W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek Mszy św. o powołania do służby Kościołowi. W piątek Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 16:30 możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania W sobotę również wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 16:30 proszę po poprowadzenie modlitwy różańcowej KŻR.

Administracja cmentarza przypomina o konieczności zgłaszania każdej pracy renowacyjnej, budowlanej, naprawczej przy mogiłach znajdujących się na cmentarzach parafii Sieciechów.
2022-09-01

ZAPROSZENIE

Msza Św. na ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
godz. 8.20
parafia pw. Św. Wawrzyńca w Sieciechowie.

Z okazji rozpoczynającego się Roku Szkolnego i Katechetycznego 2022/2023. Życzymy Wam - drodzy uczniowie wielu radości i doświadczeń piękna, nauczycielom wytrwałości i cierpliwości oraz satysfakcji ekonomicznej, pracownikom szkoły wielu uśmiechów i życzliwości od nas wszystkich. Szczęść Boże w Nowym Roku Szkolnym.2022-08-20

Czarna Madonna nadal podróżuje - www.gosc.pl

21. Niedziela Zwykła. 21.08.2022r. Ogłoszenia duszpasterskie.

W piątek, 26 sierpnia, przypada w liturgii uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

We wtorek, 23 sierpnia, decyzją Parlamentu Europejskiego z 2008 roku obchodzony jest Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. W Polsce obchodzony od 2011 roku. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich ofiarach totalitarnych rządów, prosząc, aby miłosierny Bóg obdarzył ich łaską życia bez końca.

W 2-gą niedzielę września (tj. 11 września br. o godz. 11:00), odbędą się dożynki w naszej parafii. Proszę o przygotowanie wieńca dożynkowego oraz oprawy liturgicznej przez mieszkańców z ulic 11-listopada, Benedyktynów i Południowa.

Dziękuję za ofiary indywidualne przeznaczone na renowację „Bocznego Ołtarza”; oraz za ofiarę, która wpłynęła na konto parafii. Bardzo dziękuję.

Zachęcam, by nie ustawać i z odwagą podjąć dzieło abstynencji, tym samym proszę, by w osobistej czy wspólnotowej modlitwie, prosić, w intencji trzeźwości.

Dziękuję za bardzo dokładne i piękne posprzątanie naszej świątyni za dekorację kwiatową oraz za ofiarę na kwiaty. Dalej serdeczne proszę o posprzątanie kościoła na 27 sierpnia zapraszam mieszkańców z ul. 11 listopada od państwa Gugałów do państwa Witosławów i z ul. Południowej. A na 03 września zapraszam mieszkańców z ul. 11 listopada od państwa Janiszewskich do państwa Kępków.

Intencje Mszy Św

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Jasnogórskiej Pani, jednakowoż życzę i pozdrawiam naszych Gości oraz rolników, sadowników i ogrodników.2022-08-20

Dziś święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

20. Niedziela Zwykła. 14.08.2022r. Ogłoszenia duszpasterskie.

Jutro uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Obrzęd błogosławienia: ziół, kwiatów, warzyw, pierwocin zbóż, na zakończenie każdej Mszy Świętej.

Jutro przypada również kolejna rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tak zwanego Cudu nad Wisłą. Polacy odnieśli wówczas wielkie zwycięstwo w walce z wojskami bolszewickimi.

Drodzy parafianie, szanowni goście, z wielką radością wypowiadam słowa podziękowań za modlitewną obecność na odpuście parafialnym. Szczególne słowa podziękowania kieruję do osób, które pomogły przygotować kościół i plac przykościelny, za kwiaty od Wspólnoty Gruntowej. Panu Piotrowi za pomoc w zakrystii. Dziękuję strażakom, paniom z Koła Gospodyń Wiejskich, grupom modlitewnym, podziękowania dla ministrantów, scholi, dziewczynkom sypiącym kwiaty, niosącym chorągwie, feretrony i różaniec oraz wszystkim osobom, które czynnie brały udział w procesji. Pani Małgorzacie naszej organistce. Dziękuje paniom za przygotowanie obiadu dla gości. Dziękuję za zorganizowanie i sponsorowanie „1. Pikniku Św. Wawrzyńca”, - to bardzo udane i jak się wydaje bardzo potrzebne spotkanie a zarazem integrujące społeczność naszej parafii.

W imieniu wspólnoty parafialnej bardzo dziękuję za nowy ornat z wizerunkiem Świętego Wawrzyńca prezent od księdza proboszcza w parafii Wysoka, księdza Arkadiusza Bieńka - serdeczne Bóg zapłać za ten dar serca.

Dziękuję za indywidualne ofiary na renowacje ołtarza oraz za te ofiary, które wpłynęły na konto parafii. Dziękuję.

Ks. Kustosz Sanktuarium w Wysokim Kole, zaprasza wszystkich na Rejonowy Dzień Chorych w sobotę, 20 sierpnia. Początek spotkania o godz. 10.00. O godz. 12.00 Msza Św.

Zachęcam, by z odwagą podjąć dzieło abstynencji, tym samym proszę, by w osobistej czy wspólnotowej modlitwie, prosić, w intencji trzeźwości.

Intencje Mszy Św
2022-08-13

Gotowość na przyjście Pana

Czasy ostateczne – Jak właściwie przychodzi Pan -- nadal jesteś  zdezorientowany? - blog Całe życie chwalę Cię - Boże Wszechmogący

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Niech będą przepasane biodra wasze i zapalone pochodnie. A wy bądźcie podobni do ludzi oczekujących swego pana, kiedy z uczty weselnej powróci, aby mu zaraz otworzyć, gdy nadejdzie i zakołacze. Szczęśliwi owi słudzy, których pan zastanie czuwających, gdy nadejdzie. Zaprawdę, powiadam wam: Przepasze się i każe im zasiąść do stołu, a obchodząc, będzie im usługiwał. Czy o drugiej, czy o trzeciej straży przyjdzie, szczęśliwi oni, gdy ich tak zastanie.

A to rozumiejcie, że gdyby gospodarz wiedział, o której godzinie przyjść ma złodziej, nie pozwoliłby włamać się do swego domu. Wy też bądźcie gotowi, gdyż o godzinie, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie».

Łk 12, 35-40


19. Niedziela Zwykła. 07.08.2022r. Ogłoszenia duszpasterskie.

10 sierpnia będziemy przeżywać odpust parafialny Św. Wawrzyńca, Msze o godz. 7:30; 9:00 i 11:00. Msza Św. odpustowa (godz. 11.00) Bardzo serdecznie zapraszam parafian, gości do wspólnej modlitwy. Homilię tego dna na Mszach wygłosi Ks. Artur Woźniak, proboszcz parafii w Zajezierzu. Zapraszam na sumę ministrantów, scholę, dzieci do sypania kwiatów, młodzieńców, mężczyzn i strażaków do niesienia chorągwi, kobiety i dziewczęta do niesienia feretronów i różańca, Koło Gospodyń Wieiskich. Pamiętajmy aby ten dzień uczynić dniem bez wykonywania pracy niekoniecznej.

Serdecznie zapraszamy Parafian i Gości na „I Piknik Odpustowy Św. Wawrzyńca” po Mszy św. odpustowej (tj. około godz. 12.20, 10.08.2022), organizowany przez Wspólnotę Gruntową w Sieciechowie; Koło Gospodyń Wiejskich w Sieciechowie; OSP Sieciechów. To radosne spotkanie przy grillu, słodkich przekąskach i niespodziance dla najmłodszych odbędzie się na terenie strażnicy OSP Sieciechów. Atrakcje gastronomiczne są bezpłatne, które zapewniają organizatorzy.

Wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w pielgrzymce, zachęcam do duchowego pielgrzymowania i wpierania osobistą modlitwą i cierpieniem pielgrzymujących do różnych sanktuariów maryjnych, szczególnie na Jasną Górę.

Serdeczne podziękowania dla pań, które zadbały o zmianę i czystość obrusów. Dziękuję paniom z KŻR za dofinansowanie zakupu nowych obrusów. Osobom, które zadbały o porządek wokół świątyni czy domu wspólnoty i za wszelką waszą życzliwość, którą spotykam na każdym kroku. Dziękuję panu Janowi i Sławomirowi za pracę przy koszeniu trawy.« Strona 2 z 39 »

Liczba odwiedzin dziś: 110
Liczba odwiedzin w tym miesiącu: 755
Liczba wszystkich odwiedzin: 635787
 
© 2013